0

تندخوانی و تاثیر آن در تقویت حافظه

دسته بندی ها : بلاگ, دوره ی تندخوانی 23 فروردین 1399 aminionline 247 بازدید
تندخوانی و تقویت حافظه

بسم الله الرحمن الرحیم

در کشور های ژاپن و امریکا و اروپایی، علم تند خوانی در مدارس تدریس می شود و کودکان از همان سنین پایین علم تند خوانی و روش های نوین مطالعه را یاد می گیرند.

اما متاسفانه در ایران چنین امکانی وجود ندارد و ما برای یادگیری این علم نوین باید خارج از مدارس و مراکز آموزشی اقدام کنیم.

یکی از دلایل اینکه آمار مطالع در کشور های توسعه یافته بالاست این است که سرعت مطالعه و درک مطلب در این کشور ها بالاست.

مثلا یک ژاپنی یک کتاب 200 صفحه ای را در عرض 2 ساعت مطالعه می کند و درک مطلب بالایی دارد و می تواند مدت طولانی مطالب را در ذهن خود نگه دارد چون به روش های نوین و کار آمد مطالعه می کند.

از یک طرف سرعت بالایی در مطالعه دارد و از طرفی بازدهی مطالعه ی بالایی دارد برای همین مطالعه برای این اشخاص لذت بخش است.

اما یک ایرانی با متوسط سرعت مطالعه و درک مطلبی که در ایران هست، همان کتاب 200 صفحه ای را بیش از 10 ساعت طول می کشد مطالعه کند و درک مطلب زیر 40 درصد دارد.

و چون به روش های نوین و  کارآمد مطالعه نمی کند معمولا در کوتاه ترین زمان ممکن مطالب از حافظه اش پاک می شود.

همین طولانی بودن زمان مطالعه و درک مطلب پائین باعث می شود تا ما زود خسته شویم و دیگر علاقه ای به مطالعه نداشته باشیم و همین باعث می شود ما بیشتر اوقات کتاب هایی که شروع به مطالعه می کنیم را نتوانیم به پایان برسانیم.

در حالی که اگر سرعت مطالعه ی ما به جای 150 کلمه در دقیقه، 1000 کلمه در دقیقه بود میتوانستیم با سرعت کتاب ها را مطالعه کنیم و از طرفی درک مطلب بالایی داشته باشیم. و این باعث می شد مطالعه برای ما لذت بخش باشد.

ما تلاش کردیم پکیج قدرتمندی بر اساس آخرین متد های تند خوانی و تقویت حافظه در جهان آماده کنیم و ارائه دهیم.

در این پکیج به شما تمرینات قدرتمندی داده می شود که با انجام این تمرینات، در ماه اول سرعت مطالعه ی شما حدود 2 الی 3 برابر می شود که این بستگی به جدیت و انگیزه خودتان دارد و اینکه چقدر برای تمرینات وقت بگذارید.

از طرفی درک مطلب شما از زیر 40 درصد به بالای 70 درصد می رسد. و چون شما دیگر به روش سنتی مطالعه نمی کنید و به روش های نوین مطالع می کنید، مدت ماندگاری در حافظه شما خیلی افزایش پیدا می کند.

در این پکیج به شما روش 8 مرحله ای بدون فراموشی آموزش داده می شود که می توانید با این روش، مطالب را حتی به مدت چندین سال در حافظه بلند مدت خودتان ذخیره کنید.

همچنین به دلیل ناکارآمد بودن یادداشت برداری به روش سنتی، به شما روش های بسیار عالی و کارآمد نوین برای یادداشت برداری آموزش داده می شود.

یادداشت برداری به روش سنتی، هم زمان بر هست و زمانی زیادی را تلف می کند و هم در زمان مرور زمانی زیادی لازم دارد و مهمتر از همه بازدهی و راندمان پائینی دارد.

این در حالیست که یادداشت برداری به روش نوین نقشه ذهنی، زمان کمی را از شما میگیرد در هنگام مطالعه و از طرفی در زمان مرور شما می توانید هر کتاب را در کمتر از 20 دقیقه مرور کنید و مهمتر از آن اینکه بازدهی مطالعه شما چندین برابر می شود.

علاوه بر این موارد، ما در این پکیج تمریناتی برای شما آماده کردیم تا بتوانید عضلات چشمتان را تقویت کنید تا بتوانید با سرعت بالاتری مطالعه کنید و همچنین حوزه دید شما افزایش پیدا کند.

و همچنین در این پکیج، موانع و مشکلاتی که در زمینه مطالعه وجود دارد را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم و راهکارهای عالی ارائه می دهیم تا بتوانید موانع مطالعه را برطرف کنید.

از جمله اعتماد به نفس، تمرکز حواس، استرس و اضطراب، شناسایی تیپ شخصیتی خود و زمان اوج انرژی و….

تجربه نشان داده کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند نتایج بهتری در امتحانات و کنکور می گیرند. پس باید اعتماد به نفس ما بالاتر رود.

و از طرفی یکی از عوامل اصلی برای بازدهی کم مطالعه، حواس پرتی است. برای داشتن یک مطالعه ی خوب با بازدهی بالا، ما باید تمرکز حواس بالایی در هنگام مطالعه داشته باشیم.

و همچنین یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود بیشتر افراد نتایج خوبی از امتحانات خود نگیرند، داشتن استرس و اضطراب در هنگام امتحان می باشد.

چه بسا فردی بسیار مطالعه کرده باشد و خیلی عالی برای کنکور آماده شده باشد ولی چون در زمان امتحان، استرس دارد نمی تواند نتیجه خوبی بگیرد.

از طرفی هر انسانی تیپ شخصیتی خاصی دارد که با بقیه افراد متفاوت هست. هر انسانی در یک زمان های خاصی از روز انرژی بالایی دارد و باید برنامه خود را جوری تنظیم کند تا درس های مشکل را در زمان اوج انرژی خود مطالعه کنید.

خلاصه اینکه ما تمام موانع و مشکلات در زمینه مطالعه و امتحان را پیش بینی و مورد بررسی قرار دادیم و راهکار های عالی ارائه دادیم تا شما بتوانید این موانع را برطرف کنید.

علاوه بر این ما روش های عالی برای حفظ اعداد طولانی، حفظ فرمول های درسی، حفظ اشعار و متون طولانی و یک روش بی نظیر برای یادگیری در خواب به شما آموزش می دهیم.

اگر کسی تمرینات این پکیج را خوب و طبق پکیج عمل کنید قطعا می تواند با لذت مطالعه کند و بازدهی بالایی از مطالعه ی خود داشته باشد و متعاقبا نتایج عالی از امتحانات خود بگیرد.

 

لطفا برای مشاهده توضیحات دوره تندخوانی، تهیه شده توسط تیم تحقیقاتی امینی آنلاین اینجا کلیک کنید

aminionline

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!


    0